Journal Damska Sukienka
Journal poświęcony odzieży damskiej i dodatkom.

Ach te suknie, sukienki, spódniczki... Kim byłaby kobieta bez indywidualnego, oryginalnego odzienia? Ten wierzchni jednoczęściowy strój kobiecy, okrywający tułów i nogi, czasem także ręce wyewoluował z wczesnośredniowiecznych płaszczy i peleryn. Tkaniny stawały się coraz lepsze i jednocześnie wzrastały możliwości kroju i pomysłowość. W połowie XV wieku powszechne było już cotardie (istniało męskie i kobiece). Damska wersja miała wysoki stanik, rozszerzany do połowy bioder i przechodzący w spódnicę. Stanik z przodu miał głębokie wcięcie i u góry był zakończony kołnierzem. Kobiety i damy chciały wówczas być bardzo szczupłe w tali i jednocześnie uwydatnić kształt bioder. Kołnierz nadawał dostojeństwa.

Dziś aż trudno wymienić wszystkie rodzaje i odmiany sukienek, sukni i spódnic. Mamy sukienki koktajlowe, wieczorowe, mini, małe czarne, ślubne, karnawałowe, etniczne, futerałowe, a także dziecięce, Sarafan (rodzaj sukni bez rękawów, czasem zakładana na bluzkę), body-con (bardzo ściśle przylegające do ciała, podkreślające sylwetkę nie zawsze sportową). Są przecież także spódnice, minispódniczki mikrospódnice i wiele innych podziałów w zależności od potrzeb i celu dzielącego. Niektórzy dzielą na je markowe i niemarkowe (jak ją szył Marek to na bank jest markowa ;p). Na fajne i niefajne. Słyszałam kiedyś kategorie: bardzo ładna, ale nie przychodź w niej nigdy do mnie. Tak więc sukienka to coś więcej niż tylko odzienie.

Wiele kobiet poświęca znaczne zasoby czasu i energii aby zdobyć tą jedyną, niepowtarzalną sukienkę. Indywidualność i oryginalność materiału, kroju i wzornictwa zdają się być najważniejszymi czynnikami skłaniającymi do wyboru właśnie tej. Nie chcemy chodzić w sukienkach takich jak inne kobiety. Chcemy indywidualnych projektów, unikatowych. Czujemy się wtedy wyróżnione i jedyne w swoim rodzaju, swoiste. Oto właśnie chodzi. Czuć się dobrze, wygodnie i swobodnie. Luz, blues i relaks. Sukienki kobietom coś takiego właśnie dają.

Postaram się przybliżyć kilka produktów interesujących nowych marek odzieżowych. Będą to zarówno sukienki, spódnice jak i bluzki, torebki, dodatki. Serwis DamskaSukienka.pl umożliwia komentowanie treści, zachęcam więc zainteresowanych do aktywnego udziału w konwersacji. Hiszpańskie brandy Rasalita Mc Gee oraz Missing Johnny biorę na pierwszy ogień. Jestem pod wrażeniem ich świeżości i oryginalności. Mam nadzieję rozweselić polki i polskie ulice tymi optymistycznymi kwiatami z krainy basków. Przedstawiane ubrania i przedmioty są do kupienia w moim sklepie internetowym: sklepblush.pl.


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.